A betonimpregnálás legfontosabb előnye, hogy megvédi az épületet a csapadéktól, a nedvességtől és a lecsapódó párától. Remek választás lehet, ha meg szeretnénk óvni a betonfelületet az időjárás viszontagságaival szemben.
Mikor alkalmazzuk?
Alkalmazását akkor javasoljuk, ha a betonfelület szilárdsága nem megfelelő. Ez általában régi betonoknál szokott előfordulni, melyek megszenvedték az időjárási viszontagságokat, illetve a fokozott mechanikai és fizikai megterheléseket. A beton impregnálásával jelentősen javíthatjuk a beton minőségét, ezáltal pedig megnövelhetjük épületeink élettartamát is. Növeli az aljzat ellenálló képességét az olajok és az üzemanyagok behatolásával szemben is. Beltéri vagy az időjárásnak kitett felületekre is ajánljuk.
Hogyan működik az impregnálási folyamat?
A beton impregnálása négy szakaszból áll:
- előkészítés,
- impregnálás,
- kiegyenlítés
- felületi réteg felhordása ( javasoljuk a műgyanta padlót )
A felület előkészítésénél figyelembe kell vennünk az aljzat szívóképességét, kültéren vagy beltéren dolgozunk-e, illetve a beton szilárdságát. Az impregnálási munkálatokat jó minőségű betonfelületen is érdemes elvégeznünk, hiszen így esztétikus lesz a végeredmény, de ami a legfontosabb: az időtállóságát is megnövelhetjük! A gyengébb minőségű betonok esetén pedig a válasz egyszerű: szilárdabb, erősebb felületet kapunk.
Számos előnyt sorolhatnánk
A betonfelület tartóssága az impregnálási folyamat során nő, továbbá megakadályozható, hogy a nedvesség, illetve a fagy okozta károk hatására a betonfelületen foltok jelenjenek meg. Az impregnálás folyamán bejuttatott folyadéknak köszönhetően a felület kiváló vízlepergető tulajdonsággal is rendelkezik majd, így akár számos kár is megelőzhető. Ráadásul ezek a felületek taszítják a port is, így a tisztításuk is egyszerűbb.
Az impregnált betonfelületek fedőrétegeit javasoljuk önterülő műgyanta padlóval lefedni, hiszen a vezetőképes műgyanta padlóink rendkívül idő- és teherbíróak.