Mit jelent az antisztatikus burkolat?
Az elektromos töltések láthatatlan fizikai erőként bármilyen felületen megtalálhatóak: a falakon, a fűtőtesteken, a padlószőnyegen és különösen az emberi testen. Az elektrosztatikus kisülések bizonyos munkaterületeken pedig komoly károkat okozhatnak. Hogy ezt megakadályozzuk, érdemes a sztatikus kisülések ellen antisztatikus burkolattal védekezni.
Hová javasoljuk?
Javasoljuk műszaki laborokba, illetve gépészeti helyiségekbe. Ajánljuk olyan felületekre, ahol a munkafolyamatok során érzékeny elektromos készülékeket alkalmaznak. Az elektronikai ipar gyártóhelyeit, és más területeket, mint például a robbanásveszélyes helyiségeket fokozottan kell védeni az elektrosztatikus jelenségektől.
Milyen aljzatra hordható fel?
Mivel az antisztatikus burkolat műgyanta alapú, ezért gyakorlatilag bármilyen ( megfelelően előkezelt ) felületre felhordható: betonra, fára, csempére.
Mennyire környezetbarát?
Az antisztatikus burkolat környezetbarát anyagokból készül, így nem rendelkezik káros hatással sem az emberekre, sem pedig a környezetre. Ezen kívül teljesen szagtalanok.
Mennyi ideig tart a burkolat lerakása?
A műgyanta antisztatikus padló kivitelezése 3-4 nap. 24 óra elteltével már terhelhető gyalogosan, 48 óra elteltével pedig súllyal is.
Milyen színben kivitelezhető?
A műgyanta padló előnye, hogy a RAL skála bármely színkódját ki lehet keverni, ezáltal igazán egyedi és esztétikus látványt kapunk.
Milyen vastag az antisztatikus burkolat?
A műgyanta padló vastagsága eltérő lehet felülettől függően. A gyári és ipari körülmények gyakran megkövetelik, hogy vastagabb legyen a padló. Ilyen például az antisztatikus burkolat is, hiszen az elektromos töltések elvezetésének érdekében eleget kell tennie a funkcionális elvárásoknak. Így akár centiméterekben is mérhető a padló vastagsága.
Mennyire csúszik?
A műgyanta padló teljesen sima, hézagmentes felületet biztosít, ami ezáltal csúszóssá válhat. Amennyiben szeretné ezt elkerülni, javasoljuk a csúszásmentes műgyanta burkolatot.