Miért érdemes burkolóanyagként a műgyantát választani? Miben jobb a parkettánál vagy a csempénél?
A válasz egyszerű: tartósságában lekörözi társait. Műgyantával alapozni a felületeket annyit tesz, hogy szinte élethosszig tart, hiszen a kémiai folyamatoknak köszönhetően, olyan erős, strapabíró, szilárd felületté fog kötni, amelyet csak speciális esetekben érhet karcolás.
A csempe legnagyobb problémája a törékenysége: akár már a szállítás alatt is eltörhetnek a lapok.
A műgyanta padló elkészítése gyorsabb, mint az egyéb burkolatoké
Bár hosszabb idő a műgyanta padló kialakítása, mint egy összefüggő parketta felület lerakása, viszont sokkal gyorsabb, mint a csempe felhelyezése. A műgyanta beférkőzik a legkisebb repedésekbe is, így a felületkitöltő hatása maximálisan érvényesül. Az így kapott felület könnyen tisztítható, ellenáll az időnek, az időjárás viszontagságainak, sav és lúgálló lesz.
Számos előnye van a műgyantával való felületkezelésnek - minden helyiségben jól mutat, tartós, és ha szín pigmenteket kevernek hozzá, akkor látványos is, nem hétköznapi burkolattá válik - éttermek, szalonok, egészségügyi központok vagy otthonok éke lesz.
A különböző parketták lerakása időigényes, méricskélős folyamat, az elkészült burkolatot pedig a külső hatásokra érzékeny marad, és folyamatosan karban kell tartani!
A műgyanta padló egy időtálló burkolat, legideálisabb a nagy megterhelésű terekhez
A műgyanta padlót nem lehet „kikoptatni” a különféle parkettákkal ellentétben, hiszen maga is olyan erős burkolat, mint az azt hordozó betonalap. Nem törik meg, mint a csempe a nagyobb terhelés alatt sem, és a javítása sem olyan idő-és alapanyag igényes.
A műgyanta szakértelmet igényel – nagyon sok múlik a kikeverési arányokon, az egyéb hozzáadott töltőanyagok belekeverésén. Mivel a műgyanta aránylag hamar köt, csak szakember tudja megfelelő módon simává varázsolni a kialakítandó felületet. Ezért a műgyantázás házilag semmi kép sem ajánlott, hiszen könnyen egy egyenetlen és nem tartós felület lehet a végeredmény. Bízzuk inkább hozzáértő emberre a munkát.
A műgyanta padló egy vízkármentes burkolat
Vízállóságának köszönhetően, garázsokba, pincékbe, minden olyan helyiségbe ajánlható a felvitele, ahol várhatóan vízzel fognak dolgozni – így az autómosó szalonok egyik legkedveltebb burkoló eszköze lehet.
A műgyanta padló sokoldalú burkolat, erős, időtálló, és a többi felsorolt burkolattal szemben kevesebb karbantartást, és odafigyelést igényel a felhasználóktól.
Tervezzük meg előre a felújítandó helyiségben elvégzendő munkafolyamatokat!
Amennyiben üzlet, vagy csarnok helyiség felújításán törjük a fejünket, fontos, hogy csak a beltér festése után érdemes a műgyanta padlót kiöntetni, hiszen a festés közbeni munkafolyamatok sérüléseket okozhatnak a már kész burkolaton. A műgyanta padló annak elkészültét követően 24 óráig csak gyalogos forgalommal terhelhető meg, és csak az átadást követő 48 óra múlva engedhetőek rá munkagépek. Amennyiben felborítjuk a bármely alvállalkozó miatt keletkezett időhiány miatt a sorrendet, úgy az mindkét fél számára előnytelen végeredménnyel járhat, ezért tervezzük meg előre a munkafolyamatokat, és haladjunk annak megfelelően a felújítás során!
Vállalkozása helyiségeihez keres strapabíró, hosszú életű, megbízható és esztétikus burkolatot? Kérdéseivel forduljon bizalommal hozzánk:
Fekszi Krisztián
Ügyvezető
+36 70 565 5890